Jak wybrać derkę?

Dziś już każdy sklep posiada bogaty wybór derek, znajdziemy tam derki w dowolny kolorze, rozmiarze i wykonane z różnych materiałów. Dzięki tak dużej różnorodności możemy chronić naszego konika nie zależnie od pory roku i temperatury. A przy odpowiednio dobranej derce nasz konik czuje się komfortowo i możemy zaoszczędzić na paszy, bo koń już nie traci tyle energii. Ale jak wybrać odpowiednie derki?

Pamiętajmy żeby przed zakupem zmierzyć odpowiednio naszego konia. Derka dla konia musi być poprawnie dopasowana do niego. Nie możemy kupić derki która jest za mała lub za duża, ponieważ nie będzie ona spełniać swojej roli a nawet będzie przeszkadzać lub spadać z konia. Większość sklepów ma możliwość przymierzenia derki, ale należy pamiętać, że musimy oddać derkę czystą bez zabrudzeń tak jak ją kupiliśmy. Dlatego najlepiej na konia jest założyć jakieś prześcieradło lub starą cienką derkę bawełnianą i dopiero założyć nową derkę, tak by zabezpieczyć ją przed ewentualnym zabrudzeniem i zniszczeniem. Przykładem takich sklepów gdzie możemy przymierzyć derkę jest sklep jeździecki Na Koń lub Konik.com.pl.

Po za odpowiednim rozmiarem warto zwrócić uwagę na sprzączki. Jak wszędzie możemy zauważyć gorsze i lepsze zapięcia. I tu nie trzeba być ekspertem w tych sprawach by zauważyć różnice w gorszym i lepszym zapięciu. Więc warto tu zwrócić na to uwagę i np. zapłacić więcej by kupić derkę z lepszymi zapięciami bo taka posłuży nam o wiele dłużej i nie będziemy musieli zaraz kupować nowej.

Każdy producent sprzętu jeździeckiego lubi chwalić się nowymi technologiami jakie zastosował, dlatego też w derkach możemy znaleźć wiele różnych rozwiązań, o których warto wiedzieć. Przykładowymi są np. warstwy wchłaniające wodę, aby woda nie przenikała przez derkę czy aluminiowe podkłady aby ciepło wytwarzane przez konia zostało pod nią. Dlatego warto przed zakupem dokładnie poczytać o interesującej nas derce i co dany producent oferuję.